Skip to content Skip to footer
Hakkımızda

Ekosfer,

insan kaynaklı iklim değişikliğini durdurmak için gerekli politikaların uygulanması, biyoçeşitliliğin bozulmaması, ekolojik dengenin korunması, ekonomik faaliyetlerin ekolojik dengenin korunmasını amaçlayan bir bakış açısıyla hayata geçirilmesi için çalışır.

Neden

İklim krizi, parçası olduğumuz ekolojik dengenin karşısındaki en önemli tehdit. Bu tehdide karşı mücadele etmek ise sorumluluğumuz. Ekosfer, gezegenimizde yaşayan tüm canlıların yaşam hakkını savunmak üzere yola çıktı.

Nasıl

Tüketimin azaltılmasını, gerçek ihtiyaçların ise sürdürülebilir yöntemlerle karşılanmasını destekliyoruz. Sadece insanların değil, gezegen üzerinde yaşayan tüm canlıların yaşam hakkını savunuyoruz. Çevresel adalet adına çocuklar, gençler ve kırılgan gruplarla birlikte çalışıyoruz. İklim krizi gibi önemli bir konuda bilgiye erişim hakkını önemsiyoruz.

Temel değerlerimiz

Icon

Çeşitlilik

Icon

Çoğulculuk

Icon

Sürdürülebilirilik

Icon

Şeffaflık

Icon

Şiddetsizlik

Ekosfer'e destek ver

Sen de iklim krizi ve çevre sorunlarıyla mücadelede Ekosfer'e destek ver.

© Ekosfer 2024

Bu internet sitesi, Sivil Toplum için Destek Vakfı, European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) ve Turkey Mozaik Foundation desteğiyle Çevresel Sürdürülebilirlik Alanında Dijital Dönüşüm Fonu kapsamında hazırlanmıştır. İçeriğinden yalnızca Ekosfer Derneği sorumlu olup, herhangi bir şekilde destekçi kurumların görüşlerini yansıtmamaktadır.